ingilizce düzensiz fiillerin yapısı, irregular verb, ingilizce düzensiz fiillerin 2. ve 3. halleri, düzensiz fiiller genel açılama

İngilizceDersanesi.com

 

Advertisement

 

 

 

Seviye : Irregular Verb
 

Konu : Irregular Verb Genel Açıkalama

ingilizce düzenli düzensiz fiiller

Niçin düzenli fiiller varken yada -ed eki eklemek varken böyle düzensiz fiiller listesi oluşmuş merak edenlerden olduğunuzu düşünüyorum , bu konuda pek bilgi sahibi olan yoktur ancak çoğu dilbilimci yada ingilizceci dili sorgulayamazsınız diye fikrini söyler , bu sorununda net bir cevabı yoktur onlara göre .FORGE fiilini ele alalım neden F ve O harfleri yan yana gelip G harfi (ci) olarak okunur diyede sorarsanız size Great Vowel Shift (Büyük ünlü kayması) kuralını söylerler , buda çok karmaşık bir konudur.Düzenli düzensiz fiil sorunsalında da işte bu kural devreye girer , bazı sesler (harfler) diğer bazı harflerle bitişik söylenemez.

Düzensiz fiilerin tarihsel bir süreçten süzülerek bugüne ulaştığını ve sayısının düzenliler ile karşılaştığında çölde kum tanesi kadar olduğu düşünüldüğünde düzensizleri öğrenmiş olunca düzenliler ortaya çıkacağı için bence vakit geçirmeden öğrenmeye başlayın.Peki ya siz ne önerirsiniz derseniz , ben yaşadığımı anlatayım size ?

Hiçbir zaman bu kelimeleri ezberlemek gibi bir derdim olmadı , peki ya nasıl öğrendim cümle içinde görerek , sık sık hikaye kitapları okudum , belkide unconscious learning ( bilinçsiz öğrenme) yapmış oldum.Mesela bir şarkıyı birden bire mırıldanmaya başlarsınız ama onu ne zaman nerede dinlediğinizi hatırlamazsınız , şöyle biraz irdeleyince geçen hafta siz evde ders çalışırken annenizin yemek yaptığı sırada bu şarıkıyı dinlediğini anımsarsınız işte buda böyle birşeydir.Farkında olmadan o şarkıyı ezberlemişinizdir.İngilizceyi ızdırap haline getirmeden bu biçimde yüzlerce şeyi öğrenebilirsiniz . Ana dilinizi nasıl öğrendiğinizi bir aklınıza getirin ?

Bu konuya Ait Video(lar)

 
 

 

 

Konu Akışları

   

 

 

Advertisement

 

 

Site i Arama

Kelime:

Sitene Szlk Ekle

arkc, ark Veya Klip Ara

ark Klip       

  ye Olmak stiyorum
  ifremi Unuttum

 
Online 10 yemiz

evirimii ye Saymz : 0
 

 

 

 
   
 
Gizlilik Politikası -
 

 

Designed and CopyRight By Kamil KIRDI

Katklarndan Dolay Ebubekir ATALAY'a Teekkrler.

 

 

Gizle

Gizle